.

.

Hankook Kinergy GT 225 55- H гума

Hankook Kinergy GT 225 55- H гума

DEN 1455.84
Залиха
Достапно за нарачка

Hankook Kinergy GT H436 е голема турнеја низ целата сезона, специјално дизајнирана за возачи кои бараат дизајнерско жалба, компетентно ракување и влечење во текот на целата година, вклучително и лесен снег. Идеално за седани и пуч, Hankook Kinergy GT H436 стана најпосакуваната оптовареност во сите сезони за неговите извонредни карактеристики. Силициското соединение со висока зафат, обликувано во дизајнот на шарите, дава високи перформанси за време на зимските услови со создавање силен зафат и влечење на патот. Засилениот појас без заедничко покритие ја подобрува стабилноста и ракувањето така гумите остануваат во контакт со патот дури и кога возите со голема брзина. Помагање при сопирање, забрзување и свиоци е широк слој на челичен појас што ја подобрува вкочанетоста на шарата. Линијата за трупови на рамнотежа и филер за монистра со висока силна форма работат заедно за да го направат страничниот ид поцврст и потрајни, додека ја подобрува стабилноста и одговорот на управувањето. Силната жица без заеднички монистра помага при униформност на мушка. Образено со соединение со силициум со високи силика за повисоки перформанси за време на зимските услови каде што е потребно силно влечење. Четири широки прекриени канали на канали за ефикасно евакуација на водата и подобрување на влажната влечење. Широки странични жлебови во шарата за да се спротивстават на хидропланирањето, што резултира во подобро влажно ракување и сопирање.

Спецификација

Избор на клиент