.

.

Филтерот за масло Одговара изберете: 1971-МГ ЏУЏЕ, 1984-ТОЈОТА ВАН ВАГОН

Филтерот за масло Одговара изберете: 1971-МГ ЏУЏЕ, 1984-ТОЈОТА ВАН ВАГОН

DEN 0.67
Залиха
Достапно за нарачка

ВИКС Спин-На Филтер За Подмачкување. Филтрите ЗА Масло WIX обезбедуваат одлична заштита на моторот користејќи конвенционални, синтетички или синтетички мешани моторни масла, како што е препорачано од производителот НА возилото OE, за нормални и тешки услови за возење, како што се сообраќај за запирање и одење, земјени патишта, градилишта, кратки патувања и меѓудржавни патувања. Викс филтрите се препорачуваат за интервали ЗА промена на маслото ОД ОЕМ и филтерот, обично од 3.750 до 10.000 милји, а не да надминуваат 12 месеци. Овој филтер заробува до 50% повеќе нечистотија и загадувачи отколку Заштита со најдобра комбинација на капацитет и ефикасност за тешки услови. Кога е применливо, ФЛЕКСИБИЛНИОТ силиконски вентил против одводнување WIX штити од суво палење на моторот покрај традиционалниот интервал за промена на филтерот. Лабораториски Тест Перформанси НА ISO 454812 18 грама нечистотија (WIX 51515), 99% ефикасен на 23 микрони (Врз ОСНОВА НА WIX 51515, WIX 51356, WIX 57060) Chevy LUV (72-75), Ford Fiesta, MG, Toyota (68-89), TCM, Toyota Виљушкари, Komatsu, кубота. ВИКС Филтер За Масло 51034.

Спецификација

Избор на клиент