.

.

Фендер ЦД-60СЦЕ Дредноут Акустична-Електрична Гитара

Фендер ЦД-60СЦЕ Дредноут Акустична-Електрична Гитара

DEN 1583.84
Залиха
Достапно за нарачка

Комбинирајќи моќна вградена електроника-вклучително и вграден тјунер-со одличен тон и лесна репродукција, CD-60 SCE е идеален за почеток на играчи на средно ниво кои се подготвени да се вклучат. Одликувајќи се со венецијанско отсечено тело за лесен пристап до горниот дел, цврст врв од смрека за зголемен волумен и јасен звук, вратот што лесно се репродуцира и махагони назад и страни, ЦД-60 SCE е совршен ЗА каучот, камперскиот оган или кафулето-каде и да сакате класична игра и звук На Браникот.Цд-60 SCE е Класичен модел На Дизајн на Средно ниво и се одликува со отсечено тело за лесен пристап до горниот дел, како и пикап, предзасилувач и тјунер на одборот На Рибар. Телото со големина на страшна ноќ обезбедува традиционален тон со полно тело со многу проекција и е одличен избор за секој аспирантен играч.Карактеристики : Еднократен Стил На Тело На Страшно Тело Рибар Класичен Дизајн Пикап/Предампсолиден Врв Од Смрека Со Фестониран "Х" - Заграда За Махагони Назад и Страничен Врат За Свирење со Валани Рабови На Таблата со Прсти Не Е Вклучен Добијте ГО ВАШИОТ Фендер ЦД-60 SCE Dreadnout Акустична-Електрична Гитара денес по загарантирана најниска цена Од Семh со нашето 45-дневно враќање и 60-Дневна Политика За Заштита На Цените. Еднократен Стил На Телото На Стравот. Махагони Назад и Страни, Цврст Врв Од Смрека со Фестониран "Х"-Заграда. Фендер ЦД-60СЦЕ Дредноут Акустична-Електрична Гитара (Природна).

Спецификација

Избор на клиент