.

.

Елегантен удобност за празници за празници за подароци TC Set Set Cal King, Pink

Елегантен удобност за празници за празници за подароци TC Set Set Cal King, Pink

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Овие предива од микрофибер се завршени со прецизен процес на четкање и климатизација пред да бидат ткаени во премиум ткаенини, а потоа се подложени на дополнително четкање за да се постигне бујната, ултра мека завршница што ја бараат познавачите на фини постелнина. Tumble dry low ƒCalifornia King-size Dimensions - Flat sheet 108" x 102", Fitted sheet 72" x 84", 2 King pillowcases 20" x 40" - Fits Mattresses up to 16" 100% Satisfaction Guarenteed ! Thickness, Мекоста и топлината посилна и потрајна од памукот, со најсилното шиење за да се спречи солзи длабок џеб, целосно еластизиран вграден лист за душеци до 16 инчи дебели брчки и отпорни на зглобот, ладна вода што се пеат и брзо сува, еинтегрирана Ефикасна грижа : Тие се исто толку меки како 1800 конец за броење египетски памук и издржлив од највисокиот памук за броење на навој. Упатства за нега : Машинско миење ладно, нежен циклус. Додадете во пријатно мека, ултра-перница перница и навистина ќе се чувствувате разгалено. Добредојдовте на елегантната удобност : Екстра издржливо ткаење создава вечна мекост. Дишејќи и кул на допир, нашиот луксузно мек сет за постелнина ќе создаде небесно искуство за спиење! Материјалот за микрофибер е обработен за да биде отпорен на намалување и бледнее што додава на долговечноста на сетот со тоа што го чува во одлична состојба . Луксузот ги исполнува перформансите : Елегантната удобност обезбедува супериорни перформанси и луксузно чувство започнуваат со предива што се дури и пофини, подолги , и посилна од свила. Откријте ја крајната постелнина во постелнина со нашите свилени мазни постелнини. Неговите ултрафинирани предива и микро вентилирани ткаени ткаат пот и дамки, правејќи кратко миење на ладна вода и брзо сушење на ниска топлина сите Треба да ги задржите овие постелнина свежи и чисти.Искусете луксуз како никогаш порано не сте се чувствувале. Тие нема да бидат ослабени или солза дури и по години на употреба, одржување на мазен, отпорен на брчки што само се подобрува со времето. Лесните листови за нега се машини за перење и не бараат пеглање- % 100 . Лизгајте се меѓу кориците и оставете си wallид во декаденцијата што ја нуди оваа постелнина.

Спецификација

Избор на клиент