.

.

Дорман 977-Тело За Гас За Вбризгување Гориво За Специфични Модели На Форд, Сива; Црна Одговара изберете: 2005 - ФОРД Ф150

Дорман 977-Тело За Гас За Вбризгување Гориво За Специфични Модели На Форд, Сива; Црна Одговара изберете: 2005 - ФОРД Ф150

DEN 5052.48
Залиха
Достапно за нарачка

Оригиналната опрема телата за гас често не успеваат од упад на влага и масло и прекумерно абење на внатрешната електроника. ОВАА ПОПРАВКА На Dorman oe има сензор за ефект на сала без Контакт и заптивка на вратилото за да се спречат идните дефекти. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Нова конструкција-100% нов случај алуминиум, не е повторно произведен, за сигурност и погодност без основно полнење. Директна замена - ова тело за замена на гас со приклучок и игра има подобрени внатрешни компоненти за да спречи идни дефекти. Целосно склопување - секоја единица вклучува нов сензор за позиција на гас за целосна поправка. Квалитетно инженерство-издржливост докажано со над 1 милион циклусни тестови. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-150 : 2005, 2006, 2007, 2008.

Спецификација

Избор на клиент