.

.

Дистрибутер Капа

Дистрибутер Капа

DEN 2.33
Залиха
Достапно за нарачка

Замена дистрибутер капа компатибилен со популарни Chevy®, Ford® И Chrysler® msd дистрибутери. Оваа капа, исто така, ќе одговара На Оригиналните дистрибутери на gm® поени. Овој производ не е создаден или продаден ОД gm®, Ford® или Chrysler®.;МСД калапи нашите најпопуларни V8 дистрибутер капи во куќата. Овие терминали нудат подобрени врски за заклучување и ринитниот материјал е исклучително силен со одлични диелектрични својства. Плус, повеќето капачиња имаат изборен држач за жица што се испорачува со овие капачиња за да ги заклучи жиците на место. Ако се надградувате од капа во стилот на штекер, ќе треба да ги смените чизмите и терминалите. МСД нуди сет од девет КАКО ПН 8849.; Dist Капа Chevy V8 HEI Црна.

Спецификација

Избор на клиент