.

.

Детски Цртеж Проектор, Трага и Цртање Проектор Играчка Цртање Табла Трасирање Биро Научат Да Се Подготви Скица Машина Уметност Трасирање Проектор, Едукативни Црта

Детски Цртеж Проектор, Трага и Цртање Проектор Играчка Цртање Табла Трасирање Биро Научат Да Се Подготви Скица Машина Уметност

DEN 287.84
Залиха
Достапно за нарачка

Материјал : пластична тежина : 0,5 кгсајз : 29.5*24*9.5 cm Packing : boxsstyle : розова диносаурус, сина диносаурус, жирафа розова, жирафа жолта напојување режим : 3 bat батерии (батериите не се вклучени во испораката)Пакетот Вклучува : 1 x Проекција Табла За Цртање3 x Слајдшоу (8 обрасци по парче) 12 x Акварел Пен1 x Цртеж Книга1 x Избриши Табла : 1. Поради многу фактори како што се осветленоста на екранот и осветленоста на светлината, вистинската боја на овој производ може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата.2. Рачно мерење на должината на производот, ве молиме дозволете грешка од 1-3 см. Децата можат да цртаат слики на масата или во албумот со слики според моделите проектирани од проекторот. Вклучува 3 слајдови за проекција. Секој слајд има 8 различни обрасци (вкупно 24 обрасци). Тоа е придружено со музика за привлекување на вниманието на децата. Негува визија и имагинација во боја и го зголемува интересот на бебето за сликање. Ја негува способноста за координација рака-око-срце кај децата.

Спецификација

Избор на клиент