.

.

Celestron Skyscout Личен планетариум

Celestron Skyscout Личен планетариум

DEN 3.33
Залиха
Достапно за нарачка

Небото никогаш нема да изгледа исто. Skyscout е револуционерна рачна уред која користи напредна GPS технологија со точка и клик на погодност за да идентификува илјадници starsвезди, планети, соstвездија и повеќе. Идентификувајте : едноставно насочете го Skyscout на која било starвезда на небото и Кликнете на копчето "цел ". Skyscout ќе ве сака каков предмет го гледате. Skyscout ви кажува кога сте на мета. Тоа е лесно! Научете : Откако ќе насочите кон објектот, започнува вистинската забава. Skyscout вклучува забавни и едукативни аудио и текстуални информации, вклучувајќи факти, тривија, историја и митологија за нашите најпопуларни небесни предмети. Забавна алатка за учење за сите возрасти, личниот планетариум на Skyscout го става знаењето за експерт астроном на дланката на вашата рака. Celestron Skyscout Личен планетариум celestron skyscout личен планетариум. 7,4 "Ширина x 4" Длабочина x 2,5 "висина.

Спецификација

Избор на клиент