.

.

25 32 Аква Плима Од Јан Вајс - Ѕид Уметност Печатење На Платно Ткаенина Мулти-Боја

25 32 Аква Плима Од Јан Вајс - Ѕид Уметност Печатење На Платно Ткаенина Мулти-Боја

DEN 0.33
Залиха
Достапно за нарачка

Апстрактната уметност е нов начин за дефинирање на стилот на домот или канцеларијата. Овој ликовен принт ја истакнува употребата на боја и форма за создавање слика. Ликовната Уметност танглтаун ги пребарува архивите на световите за најрелевантната уметност за да ги нагласи денешните трендови во дизајнот. Оваа Галерија Заврши Платно е отпечатена со користење на најновите Giclee техники на музеј одделение платно. Потоа се протега преку печка сушен прст заеднички бор. Добиеното уметничко дело ќе трае со години уживање.Карактеристики : Наслов На Уметност : Аква Плима Од Јан Вајс1.5" Длабоко Галерија Заврши Платно.Печатени на 12 боја Giclee печатач за длабока богата боја спектар.Дебелото памучно платно од 290 грама нема да попушта или завеса.Испружена преку печка исушена рамка со прсти што нема да се искриви.Жица закачалка за лесно виси.Боја(и) : Мулти-Колорматеријал(И) : Галерија Завиткајте Платно На Печка Исушена борова рамка / Ткаениниспецификации : Димензии На Производот : 25" W x 32" H x 1.5 " Lproduct Тежина : 6 lbs Product Боја : Мулти-Боја 25 инчи. В х 32 во. Н (6 килограми.). Жица закачалка за лесно виси. 1.5 во. длабоко галерија заврши платно. Печатени на 12 боја giclee печатач за длабока богата боја спектар. Дебелото памучно платно од 290 грама нема да попушта или завеса. Се протегала во текот печка исушени прст споени рамка која не ќе искриват. Гаранција : една година. Направено од платно и бор. Мулти боја. Дебелина рамка : 1.5 во. Апстрактната уметност е нов начин за дефинирање на стилот на домот или канцеларијата. Овој ликовен принт ја истакнува употребата на боја и форма за создавање слика. Ликовната Уметност танглтаун ги пребарува светските архиви за најрелевантната уметност за да ги нагласи денешните трендови во дизајнот. Добиеното уметничко дело ќе трае со години уживање.

Спецификација

Избор на клиент