.

.

Волрат Мирамар Дисплеј Кварт Француска Печка Со Капак

Волрат Мирамар Дисплеј Кварт Француска Печка Со Капак

DEN 1.00
Залиха
Достапно за нарачка

Холандските печки се идеални за готвење и крчкање храна во текот на долг период и ќе треба да се конструираат со силни и издржливи материјали за да ги издржат постојаните високи температури над адаптерските плочи за комерцијална употреба. Волрат мирамар 7 qt три-Слоеви нерѓосувачки Челик француски печка Печење Тава-14 1/3 "L x 11 7/64" W x 3 7/8 " H живее до своето реномирано име на брендот, обезбедувајќи висококвалитетна и супериорна контрола на топлината.Француската печка е направена со издржлива, силна 3-слојна конструкција за рамномерна дистрибуција и контрола на топлина, што ја прави совршена за печење зеленчук, месо и други состојки во бројлерот или рерната. Вклучува капак за запечатување на топлина и влага за крчкање чорби, залихи, сос. Садовите за готвење имаат атрактивна внатрешност и надворешност од нерѓосувачки челик, комплетирани со стилски сатен и убава завршница за огледало. Дополнително, рачките се designedономски дизајнирани да бидат закривени за ракување без напор за да се олесни отстранувањето од грејните плочи.Можете да му верувате На Хуберт дека ќе биде вашето едношалтерско решение за сите ваши потреби за опрема и опрема за готвење. Ние нудиме само квалитетни предмети на нашиот онлајн каталог веруваме дека нашите клиенти го заслужуваат најдоброто. За повеќе информации за нашата колекција на три слоеви холандски и француски печки, ве молиме не двоумете се да контактирате со нашите пријателски претставници на клиенти за помош преку нашата функција за разговор во живо. Трипл конструкција за издржливост.

Спецификација

Избор на клиент