.

.

Локална кошница, суровини и нефилтрирани, САД Велика езера мешавина од мед, 32oz

Локална кошница, суровини и нефилтрирани, САД Велика езера мешавина од мед, 32oz

DEN 2.67
Залиха
Достапно за нарачка

Локалниот Hive ™ Одлични езера суровини и нефилтрирани мед е мешавина од лесен, свилен мазен мед од пчелари во регионот на Големите езера избалансиран со класичниот вкус на премиум 100% американски мед. Резултатот е незаборавен, сладок, се-американски мед. Со набавка на локална кошница, вие ги поддржувате локалните заедници и американските пчелари низ цела САД, дел од приходите од секое продадено шише се донираат на темпо (свесност за опрашувач преку зачувување и образование). Поддршка на американските пчелари - 100% извори во САД. Мед на мисија - дел од приходите од секое продадено шише се донираат на темпо (свесност за опрашувач преку зачувување и образование) . здрава алтернатива на шеќер - идеална за печење, кафе, чај или кое било место што би го користеле шеќер, наше чисто Медот обезбедува богата сладост, како и важни витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини, ензими и полен од пчели . Премиум суров и нефилтран американски мед - нашиот мед е исклучиво извори во САД и не е мешан со мед од други земји .

Спецификација

Избор на клиент